Udane i zdrowe życie, a środki uzależniające Drukuj
socjoterapia_listopad_020.jpg
        W miesiącu listopadzie w dalszym ciągu realizując projekt „Klub Małego Odkrywcy”.
       Zajęliśmy się emocjami i ich wpływem na człowieka uzależnionego, asertywnością, czyli nauką odmawiania, a także staraliśmy się przekazać wiedzę na temat zdrowego życia. W czasie zajęć wychowankowie mieli okazję nauczyć się rozpoznawania i nazywania emocji, mogli poznać sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które nie zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. Uczyliśmy się umiejętności odróżniania zachowań asertywnych od agresywnych i uległych, rozpoznawania zachowań asertywnych oraz ćwiczyliśmy między sobą umiejętności bycia asertywnym.
       Uczestnicy uczyli się kształtować umiejętności pozytywnego myślenia o sobie i świecie. Zajęcia miały na celu ukazanie pozytywnych i atrakcyjnych celów w życiu, oraz odpowiedzialności naszej za drugiego człowieka.

Serafitka.

um_wlkp_640x168.jpg"Projekt: Klub młodego odkrywcy ... - współfinansowany jest z środków Województwa Wielkopolskiego"