Advertisement
Uroczystość nadania Patronów Niepublicznemu Przedszkolu "Orzełki" Drukuj
           Wdsc01545_copy.jpg piątek 17 marca, w roku setnej rocznicy Objawień Fatimskich Niepubliczne Przedszkole "Orzełki" otrzymało patronów – błogosławionych Hiacynty i Franciszka, dzieci Fatimskich.
 
 
     W kościele p.w. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie uroczystej mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy ks.  Krzysztof Wętkowski, który w homilii podkreślił znaczenie wychowania chrześcijańskiego w rodzinie. Ksiądz Biskup zachęcał także zebraną w kościele społeczność przedszkolną, by jak najczęściej zwracali się w modlitwach do nowych patronów upraszając siły we wzrastaniu dzieci w wierze i miłości. Biskup przywołując słowa Jezusa „Jeśli nie staniecie się jak dzieci…” przypomniał dorosłym o znaczeniu ufności  w wierze, byśmy umieli tak jak dziecko w prostocie serca pokładać ufność w Bogu. Sztandar, który dziś otrzymaliśmy to dla nas znak, byśmy mogli podążać we właściwym kierunku – mówił podczas mszy ksiądz Krzysztof Stawski.
    Dalsza część uroczystości odbyła się w Wieczerniku, gdzie po raz pierwszy uroczyście został wprowadzony sztandar przedszkola oraz odśpiewany przez przedszkolaków i zaproszonych gości hymn. Dyrektor przedszkola ksiądz Krzysztof Stawski odczytał akt nadania imienia przedszkolu. To bardzo podniosła  i radosna chwila, bowiem jak powiedział dalej ksiądz prałat zwracając się do dzieci – „od dzisiaj będziemy mieć w niebie opiekunów, którzy będą się o nas troszczyć i będą nas prowadzili przez Maryję do Pana Jezusa”.
    Uroczystość zakończył występ dzieci z Grupy Biało-Czerwonej Przedszkola Orzełki, które wspólnie ze swoimi nauczycielkami przygotowały poruszającą inscenizację Objawień Fatimskich.
    Dziękujemy księdzu Biskupowi Krzysztofowi Wętkowskiemu za przewodniczenie w modlitwie w tym wyjątkowym dla naszego Przedszkola dniu oraz za pobłogosławienie sztandaru.
    Jest to również okazja by podziękować  Przyjaciołom naszego Przedszkola – panu Tadeuszowi Witowskiemu, który jest autorem słów hymnu Orzełków oraz pani Adriannie Działak-Patrzek i panu Sebastianowi Patrzek za skomponowanie muzyki.
 
 

Współpracujący z nami

zolty-talerz-logo.jpg
 

Sponsorzy i darczyńcy

kaufland.jpg
 
    Copyright 2007 © Caritas. Wszystkie prawa zastrzeżone
Codesign: Softblue
site site
site
site
site
power balance
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia
buy garcinia cambogia