Asystenci osób niepełnosprawnych, osób chorych przewlekle. Drukuj
oms_5.jpg            Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w okresie: maj-grudzień 2013, m.in. w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina...
...realizowała projekt, którego celem było zahamowanie poczucia odizolowania od społeczeństwa oraz uzyskanie stabilizacji i samodzielności życiowej wśród 4o osób niepełnosprawnych, długotrwale chorych - w tym dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu powiatu gnieźnieńskiego.
           Asystentami były osoby, które posiadały wykształcenie i doświadczenie w zakresie fizjoterapii – posiadały umiejętności w zakresie podstawowych czynności i pomocy osobie niepełnosprawnej, długotrwale chorej.

Asystenci pomagali adresatom projektu:
- w dojazdach w wybrane miejsca: praca, rehabilitacja, uczelnia;
- poznać miasto Gniezno: odwiedzić muzeum, wystawę, teatr, kino, wybrać się na spacer;
- spotkać się z ludźmi, znajomymi, przyjaciółmi;
- sprostać codziennym obowiązkom: sprawom urzędowym, zrobić zakupy, iść na pocztę i do lekarza;
- nawiązać kontakt i współpracę z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami wsparcia osób niepełnosprawnych.

Wsparcie, jakie uzyskali adresaci projektu to 420 godzin.

Ponadto w placówce odbywały się regularne spotkania integracyjne.

woj_wlkp.jpgZadanie współfinansowane było ze środków otrzymanych od Wojewody Wielkopolskiego.